Yüzüklerin Efendisi Dizisinin Genç Galadriel’i Belli Oldu

0

Şu sıralar oyuncu seçmeleri hız kazanan Yüzüklerin Efendisi dizisi, yapımda önemli bir yere sahip olacak olan Galadriel karakterini canlandıracak oyuncusunu seçti.

Morfydd Clark tarafından canlandırılacak “Genç” Galadriel karakterinin dizide henüz ne kadar büyük bir yer kaplayacağı bilinmiyor. Alınan bilgilere göre daha çok “görev verici” rolünü üstlenecek.

Morfydd Clark aslında tecrübesiz bir oyuncu değil. Oynadığı yapımları parselleyecek olursak yüzde 70’inden fazlası fantastik ve bilimkurgu kategorisine giriyor. O yüzden rolüne yabancılık çekmeyeceğinden eminiz.

Ancak istese de istemese de bu rol için kıyaslanacağı efsane bir isim var. Cate Blanchett, Yüzüklerin Efendisi film serisinde Galadriel rolüyle pek çok uluslararası En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu ödülüne layık görülmüştü. Bu yüzden ne yaparsa yapsın, Blanchett’in canlandırdığı Galadriel ile kıyaslanacağını aşikâr.

morfydd clark galadriel ile ilgili görsel sonucu

Dizide her ne kadar “Genç” olarak lanse edilse de yapımın geçtiği tarihte Galadriel zaten Orta Dünya’da yaşayan en yaşlı elflerden biri olacak. O yüzden bu kadar genç birini seçmeleri ne derece doğru? Bilemiyoruz. Ayrıca Galadriel karakterinin Elfler arasında yaşayan en uzun boylu kadın olduğunu da biliyoruz. Böyle bir karakter için 162 cm boyunda bir oyuncu seçmeleri de ne kadar uygun olur? Onu da bilemiyoruz ancak bunların hepsi çekimler sırasında telafi edilebilecek engeller. Umarız bu rolün üstesinden gelebilir.