TeknoSharp’ın Dev Hizmeti Haftalık Albüm Önerileri #5

0

Hep aynı şarkıları dinlemekten sıkıldınız mı? Yeni sanatçılar arıyor ama bulamıyor musunuz? Daha çok müzik dinlemek istiyor ancak nereden başlayacağınızı bilemiyor musunuz?

Hiç sorun değil çünkü TeknoSharp.com sizin için burada! Beşinci bölümü ile haftalık albüm önerileri tüm hızıyla devam ediyor!

3- Benjamin Clementine – At Least For Now (2015)

Bu hafta listemizin üçüncü sırasında kendine has tarzı ve güçlü sesiyle Benjamin Clementine, At Least For Now albümü ile yer alıyor. Bu albümde şarkılarının neredeyse hepsini piyano içerecek şekilde bestelemiş sanatçı dinleyicilerine harika bir deneyim sunmayı garanti ediyor diyebilirim. Albümün melodik yapısının kulağa çok hoş gelmesi ve şarkı sözlerinin çeşitli hikayeleri anlatmasıyla birlikte bu albüm dinleyiciye kaliteli zaman geçirtmeyi amaçlar nitelikte. Ayrıca bana alırsa kafa dinlemek için dinlenecek ideal albümlerden biridir. Albüme ulaşmak için ise bu bağlantıyı kullanabilirsiniz.

2- Bedük – Flashforward (2018)

Listemizin ikinci sırasında ise bizlere 2018 çıkışlı Flashforward albümü ile Bedük eşlik ediyor. Electro pop, Techno, Electro gibi tarzları içeren Flasforward albümünde Bedük dinleyenlerini tabiri caizse eğlencenin dibine vurmaya davet ediyor. Bedük ilk albümlerinde olduğu gibi yine şarkılarını İngilizce yapmayı tercih etmiş ve bence bu karar çok yerinde olmuş. Ayrıca şarkılar kadar klipleri de şahane olmuş diyebilirim. Şahsen Türkiye’nin yaşayan en yetenekli müzisyenlerinden birisi olarak gördüğüm sanatçının bu albümünü sizlere şiddetle tavsiye ediyorum. Albüme buradan ulaşabilirsiniz.

1- Frank Zappa – Have I Offended Someone? (1997)

Ve işte geldik listemizin birinci sırasına aynı zamanda da sizlere haftalardır önerdiğim ve önermeye devam edeceğim bütün sanatçılar arasında favorim olana. Bu hafta listemizin birinci sırasında büyük üstat Frank Zappa, Have I Offended Someone? albümü ile yer alıyor. 20. Yüzyılın en üretken ve dahiyane sanatçılarından biri olmuş olan Frank Zappa bu albümünde dinleyicilerine Hard Rock ve Comedy Rock türünde parçalar veriyor. Bana kalırsa albümün her şarkısı birbirinden güzel ve kaliteli. Albüm içerisindeki tüm parçaların enstrümantal bütünlüğünün harika olmasının yanı sıra Frank Zappa’nın sesi albümün tadına tat katıyor. İçerisinde yer yer eleştiri yer yer komedi barındıran bu albüm yeni ve deneysel müzikler keşfetmek isteyen herkese tavsiyemdir. Albüme buradan ulaşılabilir.