TeknoSharp’ın Dev Hizmeti Haftalık Albüm Önerileri #4

0

Hep aynı şarkıları dinlemekten sıkıldınız mı? Yeni sanatçılar arıyor ama bulamıyor musunuz? Daha çok müzik dinlemek istiyor ancak nereden başlayacağınızı bilemiyor musunuz?

Hiç sorun değil çünkü TeknoSharp.com sizin için burada! Dördünü bölümü ile haftalık albüm önerileri tüm hızıyla devam ediyor!

3- Yasemin Mori – Finnari Kakaraska (2015)

Listemizin üçüncü sırasında bu hafta 2015 çıkışlı Finnari Kakaraska albümü ile Yasemin Mori yer alıyor. Sanatçının 3. stüdyo albümü olan Finnari Kakaraska’yı bu hafta sizlere önerme sebebim albümün kelimenin tam anlamıyla harika olması yahu! Şimdi bu noktada değerli TeknoSharp okurları sizlere kelimenin tam anlamıyla bir Yasemin Mori tutkunu olduğumu belirtmek isterim. Hatta öyle ki evinde kendi Yasemin Mori koleksiyon köşesi olan bir yazarınızım. Ve işte o bütün hayranlığın en önemli sebebi de bu albüm. Eğlenceli, duygusal, şiirsel, iyimser, kötümser, düşsel ve daha aklıma gelmeyen pek çok kavramı aynı anda içinde bulunduran bu albüm müzikal anlamda da çok yüksek bir kaliteye sahiptir. Dinleyin, dinletin. Nesilden nesle aktarılsın bu albüm pek sevgili okurlar. Neyse daha fazla coşmadan ve hayranlığıma kurban gitmeden bu paragrafı burada bitirmek en iyisi. Albüme ulaşmak için de link burada.

2- Red Hot Chili Peppers – Stadium Arcadium (2006)

Bu haftaki listemizin ikinci sırasında ise RHCP (Red Hot Chili Peppers) grubu Stadium Arcadium albümü ile yer alıyor. Gerek vokalinde Anthony Kiedis, bateride Chad Smith gerekse Bas gitarda Flea ile müzik dünyasında kendilerini kanıtlamış efsane grubun 2006 çıkışlı 9. stüdyo albümüdür Stadium Arcadium. İçerisinde pek çok efsaneleşmiş RHCP şarkısı bulunduran 2 CD’lik bu albüm alternatif rock ve funk türüne doymak isteyenler için biçilmiş bir kaftan. Albümün tamamına buradan ulaşabilirsiniz.

1- Stromae – Racine Carrée (2013)

Ve geldik bu haftaki listemizin son sırasına. Son sıramızda 2013 çıkışlı albümü ile Fransız sanatçı Stromae bulunmakta. Bazen modern bazen 90lar esintilerini içerisinde bulabileceğiniz Racine carrée albümü sanatçı Stromae’nin müzikal dehasını açıkça ortaya koyan çalışmalardan bir tanesi diyebilirim. House Müzik, Synthpop, Elektropop, Eurodans türlerinde pek çoğu hit olmuş harika şarkıların bulunduğu bu albüme buradan ulaşabilirsiniz.