NVIDIA ve Asus’un ortaklığı ile İlk ve Tek 360 Hz Oyuncu Monitörü Tanıtıldı!

1

Oyun Dünyasının önde gelen şirketlerinden olan Nvidia Asus ortaklığında ki yepyeni piyasayı kasıp kavuracak bir oyuncu monitörü çıkarmaya hazırlanıyor. Geçtiğimiz günlerde CES 20 Konferansında tanıtılan Monitör, yepyeni bir teknolojiden yaralanmakla kalmayıp  RTX ekran kartları ile daha iyi bir optimizasyon sağlayacak olup 360 hz yenileme hızını bizlere ilk defa sunuyor. saniye başına 360 kare alacak ve bütün ölü piksel oranını minimuma indirip bizlere ileri seviye bir oyun deneyimi sunmayı hedefleyen Asus bu monitörde NVIDIA G-SYNC‘in bütün yeni özelliklerinden nasibini alacak gibi duruyor.

5 Ocak günü Nvidia Geforce resmi Youtube hesabından yayınlanan video oldukça beğenilmesinin yanında bir çok profesyonel E-sporcunun da oldukça ilgisini çekmiş durumda. Monitörün en iddialı olduğu alan FPS ve Moba tarzı oyunlar olup Profesyonel turnuvalarda yenileme hızını maksimuma çıkarmayı hedefliyor. Özellikle CS:GO oynayanları çok yakından ilgilendiren bir haber olmasının yanında bütün E-spor turnuvalarının yerine geçecek yeni bir monitör olup ileride çıkacak yeni markaların kapısını aralamak gibi bir öneme de sahip.

Asus 360 Hz monitör

Monitörün boyutu ise 24,5 inch olup 1080p 4K çözünürlüğü desteklemesi 360Hz yenileme hızı ile birleşince ortaya bombastik bir şey çıkacak gibi gözüküyor. Yayınlanan video da Monitörün 144HZ ve 240 Hz monitörler ile kıyaslandığı zaman aradaki fark ise oldukça fark ediliyor. Neredeyse yarım saniyelik bir fark zamanı ile FPS oyuncuları için çok ama çok fazla öneme sahip olduğu monitör Matchmaking maçlarda oldukça yararlı olacak gibi duruyor. Fiyatının ve ne zaman piyasaya sürüleceği hakkında henüz resmi bir açıklama olmasa da önümüzde ki aylarda piyasaya sürüleceğini düşünüyorum. Tahminimce yeni nesil bir Monitörün ve bütün yeni ekran kartları ile optimize olan bir Monitörün 1000-1500 Dolar arasında olacağını düşünüyorum. Ülkemizde ise giriş fiyatı vergiler ile beraber 10.000-12.000 TL arası olacağını düşünüyorum eğer Profesyonel bir E-Sporcu değil iseniz ya da Babanız zengin değil ise hiç yaklaşmayın derim. Bir çok 144hz Monitör de oldukça iyi ve çoğu 240hz Monitörden daha iyi bir performans veriyor.