Google, Covid-19 Web Sitesini Yayınladı

0

Google, kısa süre önce geliştirmeye başladığı Corona virüs hakkında bilgilendirme sitesini yayına sundu. Bu sitede salgın hakkında bilgiler ve kaynaklar paylaşılıyor. Site şu anlık sadece ABD’li kullanıcılara hizmet vermekte fakat çok yakında dünya çaplı hizmete geçeceğini düşünüyoruz yani başka ülkeler ve dillerdeki içerikler de yayınlanacak.

Çin’in Wuhan şehrinde ortaya çıktıktan sonra tüm dünyaya yayılan ve şu ana kadar 12.979 kişinin ölümüne neden olan yeni ölümcül coronavirusle (COVID-19) mücadele kapsamında bilişim ve teknoloji devleri de ağırlıklarını koyuyorlar. Google’ın daha önce geliştirdiğini duyurduğu coronavirus web sitesi yayına başladı.

Google’ın sitesinde hastalık hakkında bilgiler, Dünya Sağlık Örgütü’nün sağlık hakkındaki tavsiye niteliğindeki malzemelerinin ve her Amerikan eyaletinin halk sağlığı departmanlarının bağlantıları, güvenlik tüyoları, coronavirusün dünya çapındaki yayılımına dair veriler, iyi yaşam ve evde çalışma üzerine fikirler ve Birleşmiş Milletler Vakfı’nın Dünya Sağlık Örgütü için kurduğu COVID-19 Dayanışma Müdahale Fonu’na destek için bağış bölümü yer alıyor.

Google aynı zamanda salgın hakkında yapılan arama sonuçlarını göstermek amacıyla gözden geçirilmiş bilgileri sergiliyor ve kentsel örgütlerle sağlık kurumlarının Twitter hesaplarının bağlantılarını gösteriyor.

Google’ın coronavirus sitesine buradan ulaşabilirsiniz